Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również Podopieczni z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, jak co roku, z radością świętowali swój dzień − Dzień Dziecka.

1 czerwca br. zamiast codziennych zajęć dydaktycznych dzieci bawiły się i świętowały już od samego rana :) Zaraz po śniadanku w grupie maluszków Pani Wychowawczyni Irmina wraz z p. Elą rozpoczęły malowanie twarzy dzieci w piękne bajkowe postacie, maluszki otrzymały wspaniałe prezenty i ucztowały do końca dnia wcinając chrupki i pijąc soczki – bawiąc się przy muzyce. Natomiast starsze dzieci z przedszkola z grupy 4-5- latków jak i 5-6 – latków obchodziły wspólnie ten dzień –  miały zaszczyt gościć dwie postacie :)

Najpierw do sali weszła Pani Wychowawczyni starszaków – p.Renia przebrana za Myszkę Miki i z uśmiechem na twarzy wręczyła balony, którymi dzieci się później bawiły, tańczyliśmy w kółeczku, zajadaliśmy słodkości i piliśmy po takich tańcach i swawolach spragnieni wodę owocową :) dzieci nie spodziewały się kolejnej atrakcji :) Aż tu nagle do sali głośno ktoś zapukał ……Dzieci ucichły …..a tu drzwi się otwierają i wchodzi …. Klaun trzymając w rękach balony :) – to dopiero była radość i zaskoczenie :) Dzieci szybko poznały, że to mama Krzysia :) i dopiero wtedy zaczęła się super zabawa :) Myszka Miki, Klaun i p. Gosia zabawiali dzieci jak tylko potrafili – wspólne tańce, zdjęcia, szaleństwo.. :) Potem Myszka Miki rozdała lody a na końcu Klaun rozdał jeszcze śliczne motylki – lizaczki. Wszyscy wyszliśmy na plac zabaw i przez cały dzień do obiadku dzieci szalały z Klaunem i Myszką na świeżym powietrzu :)

Na koniec dnia wszyscy byli w rezultacie bardzo zmęczeni, ale i uradowani, z przeżyciami i wrażeniami :)

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata  Grodź / Irmina Brzozowska