Półfinał powiatowy w minikoszykówce dziewcząt i chłopców odbył się w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 25 listopada 2016 r. W zawodach wzięły udział tylko dwie szkoły – gospodarze SP 2 Kamieniec Ząbkowicki i nasza SP 1 Kamieniec Ząbkowicki.

Pierwszy  mecz  rozegrały dziewczęta,   który  zakończył  się  wysoką wygraną  naszego  zespołu 12:36. Pomimo  wysokiego  zwycięstwa  mecz  był  zacięty,  zwłaszcza  w  I i  III kwarcie. Nasze reprezentantki popełniały sporo błędów w obronie i zwłaszcza ten element gry muszą poprawić, aby osiągnąć dobry wynik w finale powiatowym.

Mecz chłopców również zakończyliśmy wysokim zwycięstwem 8:41, a pojedynek wyrównany był tylko w pierwszej kwarcie. Później w pełni kontrolowaliśmy przebieg meczu systematycznie budując przewagę punktową. Chłopcy zagrali lepiej od swoich koleżanek, zwłaszcza w obronie, jednak do dobrej gry w „basket” sporo nam brakuje i potrzeba jeszcze dużo ciężkiej pracy.