W Kamieńcu Ząbkowickim odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Jak co roku organizatorem tej imprezy było Gimnazjum Publiczne im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim. Sponsorem głównym nagród był Wójt Gminy Marcin Czerniec oraz Wiesław Bogus.

23 kwietnia 2016 r. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pisali test wiadomości z ruchu drogowego oraz jeździli na torze sprawnościowym, który jak zwykle był wyzwaniem dla zawodników. W turnieju startowało 7 szkół z Powiatu Ząbkowickiego. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła drużyna z gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim w składzie: Jakub Nowak, Mateusz Wrześniewski, Dominik Kwiatkowski. II miejsce zajęła drużyna z gimnazjum w Henrykowie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim w składzie: Klaudia Rzepa, Oliwia Staniucha, Bartłomiej Kwiatkowski, Remigiusz Jachimowski. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, natomiast III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Braszowicach. Indywidualnie najlepszym  zawodnikiem w kategorii gimnazjum został Jakub Nowak a w kategorii szkół podstawowych – Klaudia Rzepa.

Zwycięskie drużyny  otrzymały puchary i medale a wszyscy uczestnicy turnieju – pamiątkowe upominki. Drużyny, które zajęły pierwsze  miejsca – 7 maja reprezentowały Powiat Ząbkowicki na Finale Strefowym w Wałbrzychu.